Przejdź do treści

Czy hipnoterapia online jest bezpieczna?

Hipnoza jest fizjologicznym stanem naszego umysłu osiąganym i opuszczanym przez każdego spontanicznie nawet kilka razy dziennie. Hipnoterapia jest całkowicie bezpiecznym procesem opartym na tym zjawisku. Każdy spontanicznie osiąga częstotliwości pracy mózgu charakterystyczne dla tego stanu. Spontanicznie je osiąga i spontanicznie z nich wychodzi. W procesie hipnoterapii te częstotliwości osiąga się na życzenie. Umysł w transie ma spłyconą funkcję krytyczną i zwiększoną podatność na sugestie, ale tylko te sugestie, które świadomość i podświadomość uznają za użyteczne, mogą zostać przyswojone i stać się nową rzeczywistością klienta. Dlatego w stanie hipnozy klient:
• jest świadomy i jego świadomość jest skupiona na wnętrzu, emocjach, pamięci
• nie śpi tylko jest w transie
• może przyjąć tylko korzystne sugestie
• nie może się nie wybudzić, ponieważ nie śpi
• może się zdarzyć, że spontanicznie zaśnie, ale po jakimś czasie spontanicznie się wybudzi tak samo jak po krótkiej drzemce
Należy pamiętać, iż nie ma osób niepodatnych na hipnozę – to fizjologiczny stan naszego umysłu. Podatność na sugestię zależy od siły funkcji krytycznej i po to jest rozmowa wstępna by przygotować klienta przed sesją.